Na rozdíl od práva občanského nebo trestního jsou předpisy správního práva roztroušené v obrovském množství různých samostatných zákonů, které upravují výkon veřejné moci, veřejné správy a územní samosprávy.
Předpisy správního práva bychom mohli pro větší přehlednost rozdělit do dvou skupin: skupiny předpisů obecných a speciálních.
Mezi obecné předpisy můžeme počítat normy, které se nesoustřeďují na konkrétní oblast, kam veřejná správa zasahuje, ale mají širší, obecný dopad. Do této skupiny patří například zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, zákon č. 273/2008 Sb., o policii České republiky, a další předpisy, které upravují některé statusové věci (občanství, pobyt cizinců) a výkon veřejné moci v samotném základu.
Mezi předpisy správního práva, které můžeme nazývat speciální, patří obrovské množství předpisů z oblasti stavebního práva, dopravy, zdravotnictví, školství, podnikání (živnostenské předpisy), ochrany životního prostředí, bezpečnosti, energetiky, vodohospodářství, telekomunikací a médií, zemědělství, ochrany spotřebitele, veterinární a hygienické správy, a mnoha dalších.
Předpisy upravující sociální zabezpečení fyzických osob tvoří samostatné odvětví, které sice spadá do správního práva, ale o kterém je pojednáno na jiném místě. Pro procesní úpravu tohoto odvětví (řízení, opravné prostředky, přezkum) platí do značné míry obecná právní úprava správního práva.